Free webhosting

Prečo využiť / nevyužiť free hosting?

Objednajte si webhosting

Free webhosting - výhody a úskalia

Free webhosting    Prečo využiť/nevyužiť free hosting? Prečo platiť za niečo, keď to môžem mať zadarmo? Výhody a úskalia free webhostingu:

Free webhosting má nesporne najväčšiu výhodu v tom, že je zadarmo. No za každým zadarmo sa NIEČO skrýva.
Vo svete biznisu to platí dvojnásobne. Tí, ktorí ponúkajú niečo zadarmo majú očakávanie spätnej odozvy  - nákup iných služieb, tovaru, alebo lacnej reklamy. Je to očakávanie, že náklady spojené s prevádzkovaním služby zadarmo – free hostingu sa vrátia inde.

    Na jednej strane dostanem zadarmo free hosting. Na druhej strane musím strpieť reklamu poskytovateľa vo vlastných mailoch, alebo na svojom webe. Tolerovať zníženú kvalitu služieb, neexistujúci alebo len veľmi slabý zákaznícky servis.

Ak som samozrejme študent, nadácia, nezisková organizácia, tak je to ešte zdôvodniteľné bežať na free hostingu.
Ani  začínajúca firma, nemá prostriedky na vyhadzovanie. Tak prečo platiť za niečo, čo môžem mať zadarmo?

Free webhosting a jeho 4 najväčšie úskalia 

  1. Nestabilita – neohlásené a nekontrolovateľné výpadky free hostingu - raz váš web ide, raz nejde, alebo ide pomaly 
  2. Práve v tom okamihu, keď Vaša www stránka nepôjde ste možno konkurencii prenechali lukratívneho klienta.
  3. Výpadky hostingu môže  mať vplyv na výsledky indexovania Vášho webu vo vyhľadávačoch – Váš web vôbec nemusí byť nájditeľný cez Google
  4. Ako reklamovať niečo za čo som vlastne nič nezaplatil? De facto poskytovateľ free webhostingu nemá voči mne žiadne povinnosti. Nemá dôvod poskytovať mi akékoľvek záruky stability a bezpečnosti free webhostingu.

Lacné veci bývajú väčšinou najdrahšie. Podobne je to aj s free webhostingom.

    V súčasnosti  prevádzka základného webhostingu vychádza mesačne maximálne do 10 € s DPH  - je to rôzne podľa cenových ponúk poskytovateľa. Táto cena sa dá porovnať s jedným obedom v reštaurácii pre 2 osoby.

Čo ponúka WEBYGROUP namiesto free hostingu

Free webhosting WEBYGROUP neposkytuje. Poskytujeme bezpečný, stabilný, cenovo dostupný webhosting pre viac domén.

Ak ste študent, nezisková organizácia alebo nadácia kontaktujte nás, spoločne nájdeme riešenie. Môžeme sa porozprávať ako vám pomôcť.  Takto sme už pomohli napríklad:
http://www.horvathovci.budca.sk
http://www.ratolest.sk/
http://www.neprehrajzivot.sk/
http://www.futbalzvolen.sk/
http://www.tatrytour.eu/

Ešte nedostávate Webytipy?
Rady, tipy, info o webe a internete
Prihláste sa

Prešli sme k novému poskytovateľovi webhostingu - k Webygroup s.r.o. Pri presune všetkých služieb s tým spojených sme potrebovali doladiť nastavenie mailových kont u nás na počítači. Nastavili nám ich "na diaľku" a odvtedy už nemáme problémy s mailovou poštou ani webpriestorom. V súčasnosti máme novú www stránku, ktorú si sami aktualizujeme cez readakčný CMS systém. Oceňujeme hlavne poradenstvo pri tvorení štruktúry nového webu. Webhosting aj maily fungujú bezproblémovo bez výpadkov.
Ivana Škarčáková – firma Spiežovec spol. s r.o. Banská Bystrica, www.habakuky.eu

Chceli sme si pripraviť nový web, tak som potreboval vytvoriť doménu 3.úrovne s vlastným webpriestorom. Vo Webygroup mi to expresne zrealizovali, navyše v piatok poobede.

Maros Kvasna – konateľ firmy Real Stroj Zvolen, www.realstroj.sk

Mali sme problém s odosielaním emailovej pošty. Vzhľadom k tomu, že využívame webhostingové služby od WebyGroup, využili sme ich hot-line. Do 15 minút sme mali problém vyriešený – ich pracovník sa cez vzdialenú správu pripojil na náš počítač a opravil chybné nastavenie v našom mailovom konte.

Pavol Jackuliak, konateľ firmy Fenix Slovensko, www.fenix.sk

Pozrite si naše referencie